l n clanekPojďme si postupně vysvětlit, co čeká na začínající členy našeho oddílu.

Vše začíná už asi hodinu a půl před cvičením, kdy by karate-ka (cvičenec karate) neměl jíst nic těžkého, pokud je dítě zvyklé na svačinu, dejte mu lehce stravitelné jídlo. Co rozhodně nedoporučujeme jsou smažené potraviny, ani hranolky. Během cvičení dochází vždy k fyzické zátěži a přestože není velká, přesto tam musí být, proto volíme lehkou, lehce stravitelnou svačinu, aby žaludek nebyl během cvičení zbytečně zatěžován trávením. Hladovění taky není dobré, proto je vhodné vše plánovat dopředu, aby se dítě se cítilo po celou dobu cvičení dobře a bylo spokojené.
Můžete dát dítěti i malou svačinu do batohu, aby si něco mohlo dát třeba hned po cvičení. Pozornost věnujte také pitnému režimu, především v letních měsících - nejlepší je nesycená a neslazená voda. Dodržování pitného režimu během cvičení bude sledovat a korigovat učitel, trenér podle aktuální situace. 
Cvičení začíná i končí v přesně stanovenou dobu. Před cvičením je potřeba se převléci, stejně jako na konci cvičení. Převlékání po cvičení je vhodné, aby dítě nemuselo jít domu v propocených věcech. Počítejte tedy s rezervou na převlečení před cvičením cca 10 minut (s ohledem na věk).
Cvičí se ve většině případu na boso. Vhodná sportovní obuv (stačí obyčejné cvičky s nízkou podrážkou) je dovolena v zimních měsících. Sportovní obuv je vhodná i na venkovní cvičení. Pro cestu chodbou mezi šatnou a tělocvičnou je možné nosit pantofle. Zkoušky na stupně technické vyspělosti probíhají pouze na boso, proto je dobré aby především zatáčníci byli na tuto situaci připraveni.
Jako sportovní oděv na začátku postačuje tričko s krátkým rukávem, tepláky nebo jiné vhodné sportovní oblečení. Třásně, kovové ozdoby a vše, co by mohlo při cvičení ve dvojicích způsobit zranění není dovoleno. Karategi se nosí společně s pásem odpovídající barvy, která je ukazatelem technické vyspělosti nositele.
Cvičí se s ostríhanými nehty, aby nedošlo ke zranění. Řetízky, hodinky, náramky, prsteny, velké naušnice je nutné před cvičením odložit, nejlepší je tyto cenné věci na cvičení nenosit vůbec, aby se nemohlo nic ztratit. Mobilní telefony budou během cvičení odloženy stranou a nikomu k nim nebude dovoleno odbíhat během cvičení.

Jsme převlečení, jdeme cvičit...

Prouzek 5px